Şirketlere Özel Sosyal Medya Desteği

İnternet ortamında fark etmiş olduğumuz reklam potansiyeli bize ilham kaynağı olmuştur.

sirketlere-ozel-sosyal-medya-destegi

Şirketlere Özel Sosyal Medya Desteği

Günümüzde bir çok şirket dijital ortamda kendine yer bulmaya ve buralarda reklam yapmaya önem göstermekte, bazı şirketler var ki sadece sosyal medya aracılığı ile yayın yaparak varlıklarını sürdürmekte, şirketler sosyal medya uzmanlarını kendi içlerinde barındırdıkları gibi dışarıdan da profesyonel yardım almayı tercih ediyor olabiliyorlar. Soysal medya ve dijital pazarlama sektöründe çalışan bir çok firma şirketlerin bu ihtiyaçlarını aylık yıllık olarak üstlenebiliyor ve bu alanda farklı bir iş kolu oluşmasına neden oluyorlar.

Oluşan rekabet ortamı gereği ihtiyaca göre opsiyonlar sağlayan firmalar fiyatı da buna göre belirleyerek şirketlere belli başlı bütçe seçenekleri sunmak ile yetinmeyip, uzun yıllar sürecek anlaşmalar yaparak daha avantajlı bir seçenek sunarak kendi devamlılıklarını korumaya çalışıyorlar.

Sosyal medya ve dijital pazarlama olarak müşterilerin isteği en kısa sürede aranan ürünleri kendi sitelerinden alınması, sitelerinin her yerde duyulması, telefonlarının hiç susmaması gibi net istekleri oluyor. Aslında baktığımızda haklılar da ama bilinmesi geren şu ki rakipleri de aynı işleri yapabiliyor ve daha fazla yatırımda bulunabiliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse iş birazda Google dan index yakalamak, ya da sayfa tıklanabilirliğinin yüksek olmasını sağlamak gibi Seo işlemlerine de bakıyor işte bu ayrıntılarda sizin rakibinizden bir adım önde olmanızı sağlıyor. Tabi ki yapmış olduğunuz iş ve sektörde bunda büyük paya sahip, örnek vermek gerekirse bir müşterimiz forklift kiralama işi yapıyordu ve bizden isteği bulunduğu bölgenin en iyisi olmaktı, bize reklam çalışmaları yapmadan sitesinin aramalarda en önde olmasını istedi. (www.ozneforklift.com) bizde kendisine bunun mümkün olacağını söyledik fakat rakiplerinin Google da reklam verdiğini ve onların reklam verenler karşısında pek de şansı olmadığını anlattık, ilk başlarda anlamadı fakat daha sonralarda işin detaylarını anlatınca net olarak ne demek istediğimizi anladı. Bir başka müşterimiz olan maker atölyesi (www.makerobotik.com) bulunduğu bölgede ki rakiplerinin internet sitelerinden daha iyi bir siteye aynı zamanda Google sıralamasında en üste olmak istediğini belirtti. Robotik eğitimlerde verdiklerini anahtar kelime olarak ‘robotik’ kelimesi aratıldığında en üste olmak istediklerini söylediler. Biz ise bu isteklerinin bir an önce gerçekleşmeyeceğini zamanla olacağını fakat reklam olması adına biraz harcama ile istediklerini gerçekleştirip daha sonra seo zamanı dolunca zaten üste olacaklarını söyledik ve ikna ettik. Örneklerde de belirttiğimiz gibi reklamın vaz geçilmez olduğu kullanıcılar tarafından kabul edilmekte, bu sebeple oyunu kuralına göre oynamak gerektiğini anlatarak müşterilerimizin isteklerini gerçekleştirmekteyiz.