İNTERNET VE DİJİTAL MEDYA UZMANLIĞI

İnternet ortamında fark etmiş olduğumuz reklam potansiyeli bize ilham kaynağı olmuştur.

internet-ve-dijital-medya-uzmanligi

İNTERNET VE DİJİTAL MEDYA UZMANLIĞI

İnsanoğlu geçmişten bu güne kadar hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli icatlar ve devrim niteliğinde buluşlar ile geleceğe yön vermiştir. Bu güne kadar yapılan tüm buluşlar hayatı kolaylaştırmış ve daha yaşanabilir hale getirmiştir. Günümüzde hızla yaygınlaşan internet ve buna bağlı olarak çalışan sosyal medya son zamanların en çok ihtiyaç duyulan araçlarından olmuştur. Özellikle smartphone yani akıllı telefonlar hayatımızda interneti bambaşka yerlere taşımıştır.

Günümüzde giyeceğimiz kıyafetten tutunda yiyeceğimiz yemeğe kadar ihtiyacımızın hemen hemen tamamını internetten sipariş vererek karşılayabiliriz. Aynı zaman da her türlü bilgiye anında ulaşma imkanı sunan internet zaman kaybını ve bir çok tartışmanın da önüne geçmektedir (tabi doğru kaynaklardan araştırıldığında). Peki sadece kolalık mı? Sağladı internet hayatımızda, tabi ki hayır dediğinizi duyar gibiyim yeni iş kolları, kullanıcıya direkt sunum yapma fırsatı, daha ucuza reklam ve daha hızlı reklam gibi örnekleri ardı ardına sıralayabiliriz. Bir çok avantajı var internetin peki dezavantajı yok mudur? Tabi ki her şeyde olduğu gibi interneti de olumsuz kullandığımız zaman hayatımızda derin yaralar bırakacak veya veballer ödeyeceğimiz dezavantajları da var maalesef, bugün bir çok internet sitesinde saçma sapan yayınlar yapan kötü niyetli insanlar var. Bu kötü niyetli siteleri denetlemeye çalışan kurumlar ve yapay zekaya sahip arama motorları, bu sitelerin önüne geçmeye çalışsa da yüzde yüz başarabilmiş değiller.

Hayatımızda artık büyük önemi olan internetten nasıl faydalanabiliriz soruları her geçen gün artmakta ve buna paralel olarak bu sorulara verilen cevaplarda farlı sektörler ile birlikte artarak değişmekte, eğitim, sanat, tarih, reklam, sağlık, gibi sayabileceğimiz bir çok sektörün farklı şekillerde yararlandığı bu dijital dünya bir çok kolaylığı da beraberinde bizlere sunmakta, örnek vermek gerekirse; E-ticaret ile oluşturulan bir havuz sistemi ile tüm sektörler bir çatı altında toplanabilmekte ufak, büyük bütün işletmeler rahatlıkla reklam verebilmekte, kullanıcıya aracı olmadan direkt olarak ulaşabilmek gibi bir çok özellik ve opsiyon sunmakta.